Historia firmy

Rodzinna firma "Kornak" jest obecna na polskim rynku grzewczym już od trzech pokoleń. W 1987 roku Marian Kornak wraz z synem Maciejem rozpoczął produkcję grzejników żeliwnych. Metoda odlewnictwa metali była cały czas rozwijana, dzięki czemu jako pierwsza firma w Polsce rozpoczęliśmy produkcję żeliwnych wkładów kominkowych. Systematycznie poszerzaliśmy ofertę firmy, wprowadzając m.in. żeliwne piece wolnostojące, kozy, wkłady z płaszczem wodnym czy wkłady z ozdobnymi ramami. Gdy tylko na rynku pojawiło się zapotrzebowanie na kominki kaflowo-żeliwne, postanowiliśmy uruchomić produkcję kafli ceramicznych.  

Kaflarnia powstała w 2006 roku w Sosnowcu. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i fachowej kadrze oraz ciężkiej pracy udało nam się dołączyć do czołówki polskich wytwórni kafli. W 2010 roku pracownia zmieniła swoją siedzibę i obecnie działa na Mazowszu w okolicach Mszczonowa. Kieruje nią Jakub Kornak, wnuk założyciela firmy.  

Ceramika Kornak stale rozwija się i poszerza gamę wytwarzanych produktów. Oferta przedsiębiorstwa obejmuje kafle wielkoformatowe i tradycyjne oraz wolnostojące kominki kaflowe. Produkujemy także inne wyroby ceramiczne, jak klinkierowe kule ogrodzeniowe, gadżety reklamowe czy elementy wystroju wnętrz. Zajmujemy się również ceramiką artystyczną. Podejmujemy się zleceń nietypowych, jak rekonstrukcje zabytkowych pieców lub ręcznie malowane kafle. Wykonujemy projekty pieców, kuchni i kominków. Służymy radą w kwestiach technicznych, grzewczych i wzorniczych.