Jak powstają kafle

W naszej pracowni wszystkie kafle wytwarzane są ręcznie. W czasie procesu produkcji każdy kafel przechodzi wielokrotnie przez ludzkie ręce, które dbają o najmniejszy nawet detal. Dzięki pasji i zaangażowaniu zespołu pracowników nasze wyroby mają w sobie coś wyjątkowego. Pieczołowicie gładzone po wyjęciu z formy, troskliwie doglądane w czasie suszenia, ostatecznie trafiają do Państwa reprezentując wszystko, co najlepsze w ceramice. Obok ręcznego wykonania i niepowtarzalności każdego elementu zachowują wysoką jakość i znakomite właściwości grzewcze.

Nasze wyroby przygotowujemy na indywidualne zamówienie i wytwarzamy je w całości w naszej pracowni. Tradycyjna metoda wytwarzania kafli nie lubi pośpiechu i wymaga skrupulatności, dlatego czas realizacji zleceń wynosi kilka tygodni. Najpierw zalewamy gipsowe formy płynną gliną, później kafle przechodzą etap powolnego suszenia, a potem dokładnego ręcznego obrabiania. Na koniec wkładamy je do pieca, w którym zostają wypalone w temperaturze ponad 1000o C.. Tak przygotowane kafle zostają poszkliwione na wybrany kolor i ponownie wypalone. Na każdym etapie dokładamy wszelkich starań, aby końcowy produkt spełniał Państwa wymagania zarówno estetyczne jak i jakościowe.

Kominki i piece z wykonanych ręcznie kafli mogą posiadać drobne nierówności w wymiarach i niewielkie różnice w odcieniach szkliwa. Bywa także, że po pewnym czasie na szkliwie pojawia się tzw. harys, czyli sieć ledwie widocznych spękań polewy. Nie są to jednak wady, a naturalne cechy kafli, przez niektórych wręcz pożądane. Dla nas produkcja ceramiki nie jest tylko rzemiosłem, ale również pasją. Dzięki zachowaniu tradycyjnej, ręcznej metody wyrobu przekazujemy w naszych kaflach pierwiastek magii. To wszystko czyni Państwa piece, kominki i kuchnie urządzeniami niepowtarzalnymi - tak różnymi od efektów masowej produkcji.