Rekonstrukcje zabytkowych kafli

Zajmujemy się odtwarzaniem starych pieców, pojedynczych kafli oraz innych elementów ceramicznych. Prace polegają na odwzorowaniu kształtów i kolorów. Możliwe są rekonstrukcje w oparciu o zdjęcia, rysunki lub ocalałe kafle. Na swoim koncie mamy m.in. rekonstrukcję pieca ozdobnego z XIX wieku czy repliki kafli wawelskich z XVI wieku.

Ceramika Użytkowa

Polecam M2K pracownię ceramiczną mojej żony. Talerze, misy, ozdoby, doniczki – projekty inspirowane Skandynawią.
Proste formy, pastelowe kolory i geometria.
Link do strony: http://www.m2kceramika.pl/

Ekspozycje muzealne

Wykonujemy elementy dekoracyjne, będące częścią ekspozycji w muzeach i galeriach. Naszą największą realizację można oglądać w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Znajduje się tam atrapa pieca kaflowego z mieszczańskiej izby czy elementy gzymsowe ulicznych słupów ogłoszeniowych. Jesteśmy również autorem monumentalnej ściany obłożonej płytkami ceramicznymi symbolizującymi ofiary Holokaustu.

Naczynia dekoracyjne

Proponujemy Państwu nasze dekoracyjne odlewy ceramiczne w kształcie ryby, liścia kapusty i sakiewki oraz świeczniki.

Opakowania i gadżety reklamowe

Dla firm produkujących kosmetyki wykonujemy opakowania ceramiczne, które swoim glinianym wykończeniem podkreślają naturalne pochodzenie kosmetyków. Przykładem gadżetów reklamowych są filiżanki z logo zamawiającego.

Figurki ceramiczne

W naszej pracowni powstają figury kotów leżących i siedzących, które świetnie sprawdzają się jako dodatek do zamawianych kafli. Odlewamy także figurki przedstawiające Jezusa Chrystusa i Józefa Piłsudskiego.

Ceramika historyczna

Dzięki wiedzy i talentom firmy Archeoconcept i z ich inicjatywy wykonujemy repliki znalezisk archeologicznych. Mamy na koncie odlewy średniowiecznych mis arabskich oraz ceramiczne główki do fajek.

Wyroby klinkierowe

Dla czołowego producenta klinkieru wykonujemy wykończenia do daszków ogrodzeniowych. Są dostępne dwa kształty (kula i lew) w kilku kolorach mas klinkierowych.

Projekty autorskie

Czyli wszystko, co projektantowi przyjdzie do głowy. Ceramiczne ramy do luster, płytki ścienne, sztukaterie lub parapety z naszych kafli to tylko niektóre przykłady.