Nowości i aktualności

Nowe ceny od stycznia 2023

Koszty produkcji ceramiki nieustannie rosną. Wynika to przede wszystkim z wysokiej inflacji oraz ciągłego wzrostu cen energii. W związku z tym jesteśmy zmuszeni od stycznia 2023 roku podnieść ceny o kolejne 10%. Nowy katalog z nowymi cenami pojawi się za kilka tygodni.


Wprowadzamy korektę cen kafli.

Drodzy klienci,
Wprowadzamy korektę cen kafli. Z początkiem maja podnosimy cenę wszystkich produktów o 15%. Ma to związek z rosnącymi kosztami surowców, a przede wszystkim z podwyżkami cen energii elektrycznej. Gdy w listopadzie 2021 roku planowaliśmy cennik na 2022 rok, nikt nie przewidywał aż takich wzrostów cen energii. Tymczasem w styczniu nasze rachunki za prąd wzrosły o 100%, a w kwietniu o dodatkowe 35%. Co gorsza, ta ostatnia podwyżka została nam obwieszczona po fakcie - na koniec kwietnia otrzymaliśmy pismo informujące, że zmiana cen weszła w życie 1.04.2022. Niestety koszt energii elektrycznej stanowi istotny składnik naszych wydatków i nie może pozostać bez wpływu na cenę ostatecznego wyrobu.

Zdajemy sobie sprawę, że część klientów może krytycznie ocenić naszą decyzję o podwyżce cen kafli. Z drugiej strony, celem przedsiębiorstwa nie może być jedynie opłacanie bieżących faktur, pensji i danin na rzecz państwa. Chcemy się rozwijać i tworzyć firmę coraz lepszą technologicznie, socjalnie, środowiskowo i marketingowo. Chcemy wprowadzać nowe wzory kafli, co wiąże się z koniecznością opłacenia prac modelarskich. Chcemy rozbudowywać zakład, co pozwoli na zatrudnienie kolejnego pracownika i skrócenie terminów realizacji zamówień. Dlatego liczymy na Państwa zrozumienie i pozostanie z nami w tej nowej rzeczywistości ekonomicznej, gdzie koszty produkcji i ceny wyrobów podlegają częstym aktualizacjom .
Zanim przygotujemy nowy cennik, do wszystkich zamówień będziemy doliczać 15% dodatkowej opłaty końcowej.


Nowy cennik kafli

Jest już dostępny nowy cennik kafli. Zawiera on zdjęcia i wymiary oraz ceny wszystkich produktów będących w ofercie Ceramiki Kornak. W porównaniu z poprzednim folderem, w tej edycji pojawiło się blisko 40 nowych kafli – w tym nowe serie gzymsów i cokołów.

Katalog można pobrać tutaj: Pobierz katalog


Rekonstrukcja kafli w Pałacu w Kozłówce

W roku 2020 największym wyzwaniem było dla nas odtworzenie kafli do zabytkowych pieców z Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Nasze zadanie polegało na wykonaniu nowych kafli w taki sposób, aby po zamontowaniu w sąsiedztwie oryginalnych-zabytkowych, kafli nikt nie zauważył różnicy. Pieców było aż 15 , kafli do odtworzenia łącznie 1700 sztuk. Efekt naszej pracy można oglądać w budynku Oficyny Północnej pałacu.

Link: muzealnictwo.com


Zapraszamy na szkolenie

W dniach 28-29.04.2017 zapraszamy zdunów i kominkarzy na szkolenie “Kaflowym szlakiem”. Nasza kaflarnia będzie gospodarzem wydarzenia, a pomysłodawcą i głównym organizatorem jest firma Kominki Batura. Partnerami wspierającymi są Świat Kominków i Fundacja Ochrony Środowiska w Żyrardowie. Teoretyczna część szkolenia odbędzie się w historycznym budynku Resursy w Żyrardowie. Na część praktyczną przeniesiemy się do siedziby Ceramiki Kornak. Zapisy na szkolenie przyjmuje Piotr Batura.


Nowy kafel wielkoformatowy

Do naszej oferty kafli wielkoformatowych dołącza nowy model. Jest to kafel o wzorze łupanego kamienia, który bardzo dobrze prezentuje się w matowych szkliwach. Jego wysokość to 22 cm, a długość 100 cm. Kafel nosi oznaczenie G-26.


Odczyt na konferencji zduńskiej w Poznaniu

Dnia 6 grudnia w budynku Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się konferencja “Zduństwo wczoraj i dziś”. Jednym z punktów programu był prowadzony przez Jakuba Kornaka wykład pt. “Współczesna rekonstrukcja kafli użytkowych”. Słuchacze mieli okazję obejrzeć zdjęcia z wykonanej przez nas rekonstrukcji pieca z XIX wieku z Radomia oraz zapoznać się z technikami stosowanymi podczas odtwarzania zabytkowych kafli.


Nowa seria kafli ozdobnych

Przedstawiamy nowy wzór kafli ozdobnych. Delikatność zdobienia powoduje, że kafel pasuje do niemal każdego wnętrza. Świetnie komponuje się również z kaflami gładkimi jako dekor. Polecamy zwłaszcza w szkliwach transparentnych, które pozwolą wydobyć głębię ornamentu.

Kafel podstawowy nosi symbol "OZ-5" i ma wymiary 22 x; 22 cm.

W ofercie znajduje się także kafel połówka, wywiewka i narożnik.


Międzynarodowe Targi Kominkowe Poznań 2012

W dniach 23-26 kwietnia z powodzeniem braliśmy udział w Międzynarodowych Targach Kominki 2012 w Poznaniu. Bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i za zainteresowanie naszymi produktami. Do zobaczenia na kolejnej edycji Targów.


Wyróżnienie dla kafli Zebra

W konkursie Płomień Roku organizowanym przez Świat Kominków nasze kafle Zebra otrzymały wyróżnienie w kategorii Produkt Roku 2010.


Kafle ręcznie zdobione

Poszerzamy naszą ofertę o kafle ręcznie zdobione przez współpracujących z nami plastyków. Poprzez wprowadzenie dodatkowego koloru można ożywić kafel i wyeksponować wzór danego modelu. Inną możliwością jest stworzenie na powierzchni kafla obrazu przypominającego obrazy na płótnie - tu zakres kształtów i kolorów jest niemal nieograniczony, wszystko zależy od woli klienta.


Kafle ryflowane wielkoformatowe

Nasza nowa propozycja to kafel o strukturze składającej sie z szeregu cieniutkich żłobień. Zestaw płaskich i narożnych kafli wielkoformatowych pozwoli stworzyc kompletną obudowę przy użyciu zaledwie kilku kafli.


Zebra - nowa stylowa seria dla wymagających i oryginalnych

Nasza oferta powiększyła się o nową serię kafli wielkogabarytowych Zebra. Seria Zebra to szyk i elegancja połączona z nowoczesnym wzornictwem.


Nominacja Firma Roku 2008

Świat Kominków w plebiscycie Płomień Roku 2008 nominował Ceramikę Kornak do tytułu Firmy Roku 2008.